Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Gotowość systemów bojowych USS Gerald R. Ford

Ćwiczenia, Marynarka wojenna, 05 sierpnia 2022

US Navy poinformowała niedawno, że załoga najnowszego amerykańskiego lotniskowca USS Gerald R. Ford (CVN 78) typu Gerald R. Ford w dniach 5-14 lipca br. pozytywnie zakończyła ćwiczenie Combat Systems Operational Readiness Exercise (CSORE). Jego celem było potwierdzenie gotowości systemów bojowych zamontowanych na lotniskowcu.

Jednym z testowanych systemów uzbrojenia były przeciwdywersyjne armaty automatyczne Mk 38 kal. 25 mm / Zdjęcie: US Navy

Przed rozpoczęciem ćwiczenia załoga intensywnie przygotowywała sprzęt. Sprawdzenie i montaż systemów uzbrojenia przed strzelaniem trwały kilka godzin. Następnie załadowano do nich amunicję.

W czasie CSORE zweryfikowano działanie systemów bojowych, takich jak systemy obrony bezpośredniej (nie wymieniono typów, lecz lotniskowiec uzbrojony jest wyrzutnie pocisków ESSM, RAM i artyleryjskie zestawy Phalanx) i broń przeciwdywersyjną – 25-mm armaty automatyczne Mk 38. Za ich pomocą rażono cele w postaci nawodnych i powietrznych bezzałogowców. Sprawdzono również gotowość załogi do reagowania na zagrożenia, w tym ich zdolność do wykrycia, śledzenia i rażenia różnych obiektów. Zarówno uzbrojenie jak i załoga zdały egzamin (Położenie stępki pod USS Enterprise, 2022-04-07, Pierwszy rejs operacyjny USS Ford w 2022, 2021-11-02).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.