Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Jedna oferta w programie Kajman

Transakcje, Wojska lądowe, 27 listopada 2022

Agencja Uzbrojenia MON opublikowała informację z otwarcia ofert w programie Kajman na dostawę wozów zabezpieczenia technicznego. Z komunikatu wynika, że ofertę złożył jeden wykonawca z Niemiec.

Przedstawiona oferta przekracza zakładany budżet MON o ok. 400 mln PLN / Ilustracja: Rheinmetall

Jedynym oferentem w postępowaniu jest Rheinmetall, w którego portfolio są wzt Bergepanzer 3 Büffel. Przedsiębiorstwo złożyło ofertę o wartości niemal 4 mld PLN, w tym ok. 1,76 mld PLN w ramach zamówienia gwarantowanego i ok. 2,24 mld PLN w ramach opcjonalnego. Oferta zakłada realizację zamówienia gwarantowanego do 30 listopada 2029. Okres gwarancji na różne wyroby, elementy i podzespoły ujęte w ofercie to 24 mies. Gwarancja na eksploatację gąsienic to 36 mies, gwarancja na akumulatory to 36 mies, a gwarancja na niezawodną pracę dostarczonego oprzyrządowania specjalistycznego i urządzeń diagnostycznych to 36 mies.

Postępowanie na wzt dla Sił Zbrojnych RP zostało uruchomione w czerwcu 2020 przez ówczesny Inspektorat Wsparcia MON. Dotyczy ono dostawy 29 wzt w ramach zamówienia gwarantowanego i kolejnych 37 w ramach opcji. Wzt mają być zdolne do ewakuacji i napraw pojazdów o masie co najmniej 63 t. Na ten zakup MON przewidziało kwotę 1,37 mld PLN, co oznacza, że niemiecka oferta zauważalnie przekracza zaplanowany budżet (Postępowanie na Kajmana, 2020-06-25).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.