Amerykańska Agencja Zaawansowanych Obronnych Programów Badawczych (DARPA) przyznała Raytheonowi kontrakt na dalsze prace związane z rozwojem broni hipersonicznej z silnikiem zasilanym powietrzem (scramjet) – HAWC (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept). Kontrakt ma wartość 81 mln USD. Za te środki zespół koncernu ma dopracować projekt koncepcyjny pocisku hiperdźwiękowego wystrzeliwanego z powietrza. Program jest kontrolowany przez US Air Force.
USAF i DARPA w ramach programu HAWC przeprowadziły od września 2021 trzy testy (Pierwsze testy HAWC zakończone, 2020-09-09). W dwóch wykorzystano pojazdy demonstracyjne zbudowane przez Raytheona. W styczniu 2023 pojazd HAWK został zrzucony z bombowca B-52, osiągając prędkość ponad Ma5 (to minimum dla lotu uznawanego za hiperdźwiękowy) i wysokość ponad 18 km.
Przedstawiciele Raytheona twierdzą, że doświadczenia zdobyte w programie HAWC będzie można będzie wykorzystać w rozwoju innej broni dla USAF – hiperdźwiękowego pocisku manewrującego (Hypersonic Attack Cruise Missile). Na razie jednak amerykańskie sukcesy w rozwoju broni hiperdźwiękowej są bardzo ograniczone. Znacznie większe ma Rosja (pocisk Cirkon jest już produkowany seryjnie), Chiny, a nawet Korea Północna.