Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Malezja opóźni przetarg

Lotnictwo wojskowe, 25 lutego 2010

Malezyjski minister obrony poinformował wczoraj o odłożeniu zakupu nowych samolotów wielozadaniowych, przynajmniej o 5 lat. Powodem jest kryzys gospodarczy.

</span>Malezja zakupiła 18 samolotów MiG-29 N/NUB w 1994. 2 straciła w wypadkach lotniczych. Część pozostałych będzie wykorzystywana przynajmniej do 2015 / Zdjęcie: TUDM

Tentera Udara DiRaja Malaysia (TUDM), wojska lotnicze Malezji, mają obecnie 16 samolotów MiG-29, 8 F/A-18D i większość z zamówionych 18 egz. Su-30MKM.

Ze względu na konieczność przeprowadzenia kosztownych remontów tych pierwszych maszyn, w ubiegłym roku ogłoszono decyzję rozpoczęcia przetargu na 18 nowych samolotów wielozadaniowych i zapowiedziano wysłanie zapytań ofertowych do potencjalnych dostawców, prawdopodobnie z USA (F-16, F/A-18), Francji (Rafale), Szwecji (Gripen) i W. Brytanii (Typhoon). Przedsięwzięciem zainteresowali się również Rosjanie, deklarując gotowość przekazania Su-30 MKM. Jednocześnie zamierzano sprzedać stosunkowo jeszcze młode MiG-i, które miały zakończyć służbę w bieżącym roku (zobacz: Przetarg myśliwski w Malezji).

Ze względu na obecną sytuację gospodarczą władze Malezji zdecydowały się jednak zrezygnować z przedsięwzięcia. Faktem jest również, że pomysł zakupu nowych samolotów został ostro skrytykowany przez opozycję, której przedstawiciele twierdzili, że byłoby to stratą pieniędzy.

Ostatecznie ministerstwo obrony zdecydowało, że w służbie, przynajmniej do 2015, pozostanie 10 samolotów. 6 MiG-ów już zostało wycofanych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.