Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Następca szwedzkich ARTHUR-ów poszukiwany

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 lutego 2024

Jak podaje Janes powołując się na zapytanie o informację uzyskane od Försvarets materielverk (FMV, Agencja ds. zamówień obronnych) Szwecja poszukuje następcy radarów artyleryjskich ARTillery HUnting Radar (ARTHUR). Odpowiedzi na zapytanie mogą być wysyłane do 6 marca 2024.

Następcą radarów ARTHUR może być zarówno system aktywny jak i pasywny / Zdjęcie: Försvarsmakten

Zgodnie z uzyskanymi informacjami FMV poszukiwania obejmą zarówno systemy aktywne jak i pasywne. Wymagania i oczekiwane osiągi nowych stacji nie zostały sprecyzowane w zapytaniu. Można się spodziewać, że nastąpi to wraz z pozyskaniem informacji od zainteresowanych podmiotów.

Zapytanie dotyczy systemów, które będą wspierać szwedzkie siły zbrojne w ogniu kontrbateryjnym na szczeblu brygady. Ma mieć zdolność do wykrywania zagrożeń i ostrzegania wojsk własnych przed ogniem pośrednim. Oczekiwana jest także integracja z systemem dowodzenia i kierowania a także systemami ISTAR. Poza amunicją artyleryjską ma on także być zdolny do wykrywania bezzałogowców.

Pozyskanie nowych systemów powinno nastąpić między 2026 a 2031 (Wsparcie koreańskich Arthurów, 2023-11-30, Norweskie Arthur i M270 dla Ukrainy, 2023-05-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.