Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modernizacja SM-2 i SM-6

Przemysł zbrojeniowy, Obrona powietrzna, 07 maja 2024

W ostatnich dniach kwietnia br. Raytheon otrzymał zlecenie modernizacji pocisków przeciwlotniczych SM-2 Block IICU i SM-6 Block IU. Kontrakt finansowany w dużej części poprzez program Foreign Military Sales ma wartość 344 mln USD (1,4 mld PLN). Pierwszymi odbiorcami unowocześnionych pocisków mają być USA, Australia, Kanada, Japonia i Republika Korei.

Wraz z modernizacją pociski SM-2 i SM-6 mają mieć wspólną sekcję naprowadzania, co m.in. uprości logistykę / Zdjęcie: Raytheon

Modernizacja zakłada opracowanie wspólnej sekcji naprowadzania dla obu pocisków, które będzie łączyć zarówno wyposażenie elektroniczne, jak tez oprogramowanie. Poza układa naprowadzania w unowocześnionych SM-2 i SM-6 mają się znaleźć także urządzenia do naprowadzania na cel, systemy zakończenia lotu (FTS) i inna elektronika.

Implementacja elementów wspólnych w dwóch różnych pociskach ma się przełożyć na możliwość montażu obu efektorów na wspólnej linii produkcyjnej, lepszą elastyczność użycia, skalowalność i redukcję kosztów. Prace rozwojowe mają być prowadzone przez Raytheona w Tuckson. Przewiduje się również podpisanie kolejnej umowy pod koniec 2024, która będzie miała na celu zwieńczenie testów kwalifikacyjnych pocisku SM-2 Block IICU (Wyrzutnie Zumwaltów do modyfikacji, 2024-04-15, Strzelanie SM-6 z LCS, 2023-10-27, Niels Juel wystrzelił SM-2, 2022-05-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.