Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Niels Juel ochroni CdG

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 20 lutego 2019

Duńska fregata rakietowa Niels Juel wejdzie w skład lotniskowcowej grupy bojowej francuskiego lotniskowca Charles de Gaulle.

Fregata rakietowa Niels Juel opuszcza bazę morską w Korsør i kieruje się w stronę Morza Śródziemnego / Zdjęcie: MO Danii

Fregata rakietowa Niels Juel (F363), typu Iver Huitfeldt, opuściła dziś bazę morską w Korsør. Okręt skierował się w stronę francuskiego portu w Tulon na Morzu Śródziemnym, gdzie w najbliższych dniach ma dołączyć do pozostałych jednostek wchodzących w skład lotniskowcowej grupy bojowej tworzonej wokół atomowego lotniskowca Charles de Gaulle (R91, Zakończono Fanal 2019, 2019-02-18).

W dn. 4 marca – 27 kwietnia fregata Niels Juel będzie działała w strukturze zespołu zadaniowego i odpowiadała za bezpieczeństwo wchodzących w jego skład okrętów, w tym wspomnianej jednostki flagowej Marine Nationale (marynarki wojennej Francji). Grupa będzie prowadzić działania operacyjne w rejonie Bliskiego Wschodu.

Niels Juel jest jedną z trzech duńskich fregat rakietowych typu Iver Huitfeldt. Okręt przyjęto do służby w 2011. W ub.r. przez kilka miesięcy jednostka pełniła rolę okrętu flagowego 1 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG1, USS Gravely na czele SNMG1, 2019-01-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.