Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Baza obsługowa easyJet na Malcie

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 05 czerwca 2024

W piątek, 31 maja 2024 easyJet i SR Technics sfinalizowały porozumienie, na mocy którego przewoźnik ten nabędzie ośrodek obsługi technicznej SR Technics Malta. Ceremonia podpisania umowy, która odbyła się w obecności premiera Malty Roberta Abeli, nastąpiła w hangarze technicznym SR Technics Malta, będącej spółką zależną SR Technics.

W ceremonii podpisania umowy pomiędzy easyJet i SR Technics wziął udział premier Malty Robert Abela, który potwierdził zaangażowanie swojego rządu we wspieranie dobrze prosperującego przemysłu lotniczego na Malcie / Zdjęcie: easyJet

Dzięki podpisanej umowie linie easyJet będą prowadzić w tym ośrodku kompleksową obsługę swojej rosnącej floty około 340 samolotów, którą zajmie się ponad 400 obecnie zatrudnionych w tym zakładzie pracowników, mających do dyspozycji 6 stanowisk obsługowych. Samoloty tego przewoźnika już od kilku lat przechodzą w tym miejscu kompleksowe prace obsługowe.

W ostatnich latach linie easyJet prowadziły większość operacji związanych z przeglądami i konserwacją samolotów we własnym zakresie, dlatego przejęcie obiektu SR Technics na Malcie jest w dużym stopniu zgodne z tą strategią.

Grupa SR Technics jest jednym z wiodących na świecie dostawców usług MRO w branży lotnictwa cywilnego z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii, współpracującym z rozbudowaną siecią partnerów i biur rozwoju biznesu w Europie, Ameryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. SR Technics, zatrudniając na całym świecie 2200 pracowników, oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie konserwacji, napraw i przeglądów silników lotniczych, płatowców i komponentów, zapewniając wsparcie techniczne dla ponad 500 klientów z całego świata.

Linie easyJet są silnie związane z Maltą, oferując loty na tę wyspę od marca 2008. W tym czasie linie te przewiozły na Maltę i z powrotem ponad 4 mln pasażerów, a w ostatnim czasie – operując z dziewięciu swoich baz w całej Europie – obsługują ponad 400 tys. klientów rocznie.

Tego samego dnia linie easyJet ogłosiły uruchomienie nowej całorocznej trasy z Liverpoolu na Maltę, która ma być obsługiwana od 10 grudnia 2024 we wtorki i niedziele. Jest to już 10. połączenie z Maltą w ofercie tego przewoźnika i piąte – po Bristolu, Amsterdamie, Bazylei i Nicei – które wprowadził on w ciągu ostatnich 12 miesięcy (AI wspomaga easyJet, 2024-05-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.