Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy brazylijski Mi-35

Lotnictwo wojskowe, 20 kwietnia 2010

Nelson Jobim, brazylijski minister obrony, przyjął oficjalnie pierwszy z 12 zamówionych śmigłowców szturmowych Mi-35M. Śmigłowce otrzymały nazwę AH-2 Sabre.

Głównym zadaniem Mi-35/AH-2 w czasie pokoju będzie patrolowanie Amazonii, szczególnie dla likwidowania przemytu / Zdjęcie: FAB

Uroczystość miała miejsce w sobotę. Nowe śmigłowce będą stacjonować w bazie lotniczej w Porto Velho (Mi-35 podlegają wojskom lotniczym, Força Aérea Brasileira), na zachodzie kraju. Stworzą trzon 2. eskadry, 8 Grupy Lotniczej.

Sabre są przekazywane z brazylijskich zakładów, gdzie odbywa się montaż, z części dostarczanych przez Rosję (zobacz: Budowa brazylijskich Mi-35M). 12 śmigłowców zostało zakupionych na mocy umowy z października 2008. Rosyjska konstrukcja pokonała w przetargu Augustę A-129 Mangustę i Eurocoptera Tigera (AS-665). Prawdopodobnie kluczowym czynnikiem okazała się najniższa cena (zobacz: Brazylia kupiła Mi-35).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.