Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Potwierdzenie indyjskich T-50

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 października 2010

W czasie wspólnej konferencji prasowej ministrów obrony Indii i Rosji w New Dehli, poinformowano, że Indie kupią 250-300 myśliwców 5. generacji T-50.

PAK FA (T-50) prawdopodobnie stanie się - podobnie jak obecnie samoloty rodziny Su-27/30 - hitem eksportowym Rosji

Indie i Rosja w październiku 2007 podpisały porozumienie o wspólnej budowie myśliwca 5. generacji, opartym o projekt PAK FA, czyli istniejącego już obecnie T-50. Rok później umowę o współpracy podpisały indyjska wytwórnia lotnicza HAL i rosyjska korporacja OAK (zobacz: Indyjsko-rosyjski myśliwiec 5. generacji).

Przedstawiciele Indii informowali wówczas, że w grę wchodzi zakup i produkcja licencyjna 200 dwuosobowych oraz 50 maszyn jednoosobowych, zbudowanych w oparciu o indyjskie wymagania i różniące się od rosyjskiego T-50.

Według niedawnych informacji, negocjacje, dotyczące szczegółów umowy, mogą zakończyć się nawet w ciągu najbliższych miesięcy. 31 sierpnia specjalna, indyjska delegacja zapoznała się z T-50 i obejrzała 10-minutowy pokaz w locie (zobacz: Tysiąc PAK FA?).

Dzisiejsza konferencja prasowa A.K. Antony i Anatolija Serdiukowa, potwierdziła zainteresowanie Indii rosyjskim myśliwcem. Minister Antony ujawnił, że władze Indii zgodziły się już na zakup 250-300 zmodernizowanych T-50, o szacunkowej wartości ok. 30 mld USD, jak również 45 samolotów transportowych. Programy te mają być najważniejszymi przedsięwzięciami obu państw w sferze wspólpracy wojskowej, w ciągu najbliższych 10 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.