Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Duncana

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 12 października 2010

Wczoraj z pochylni nad rzeką Clyde zwodowano ostatni z zamówionych przez Royal Navy niszczyciel przeciwlotniczy Typu 45, HMS Duncan.

Wodowanie odbyło się w 213. rocznicę zwycięstwa brytyjskiej floty nad holenderską, w bitwie pod Kamperduin. Zgrupowaniem brytyjskim, liczącym 24 jednostki, dowodził Adam Duncan / Zdjęcie: Royal Navy

HMS Duncan jest ostatnim, szóstym niszczycielem, przewidzianym jako jednostka eskortowa dla lotniskowców typu Qeen Elizabeth. Z tego powodu podstawowym uzbrojeniem niszczycieli są systemy przeciwlotnicze, wspierane przez nowoczesne systemy wykrywania celów powietrznych.

Te pierwsze zintegrowane są w system PAAMS, tworzony m.in. przez wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych/przeciwrakietowych Aster 15 i Aster 30. Rozpoznanie i śledzenie celów realizowane jest przez 5 stacji radiolokacyjnych, w tym wielofunkcyjny radar SAMPSON, który może wykryć obiekt o echu odbicia radarowego piłki do krykieta, poruszającej się z prędkością do Ma3 (zobacz: HMS Dauntless w Portsmouth).

Możliwości zwalczania celów nawodnych i podwodnych są ograniczone, a ewentualne doposażenie ma odbyć się w nieokreślonej jeszcze przyszłości. Powodem są względy finansowe. Pierwotnie planowano zakup 12 niszczycieli, później 9, by ostatecznie zakończyć program o wartości 6,5 mld GBP na 6 jednostkach, budowanych przez BAE Systems i VT Group.

W oficjalnej informacji z wodowania, Royal Navy ujawniło, że HMS Duncan rozpocznie służbę w 2014, rok później niż podawano jeszcze kilka miesięcy temu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.