Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Jemenie MiG-21, w Indiach MiG-27

Lotnictwo wojskowe, 11 listopada 2010

Wczoraj w Jemenie rozbił się myśliwiec MiG-21, a w Indiach MiG-27. Piloci przeżyli wypadki.

Jemeński MiG-21 rozbił się wczoraj około południa ok. 700 m od pasa lotniska Hodeida nad Morzem Czerwonym w czasie lotu treningowego. Pilotowi, Saleh Al-Faqihowi udało się katapultować. Przyczyną wypadku były problemy techniczne.

Poprzedniego MiGa-21 wojska lotnicze Jemenu utraciły w październiku 2009 (Powstańcy zestrzelili MiGa-21, 2009-10-02).

Z kolei indyjski myśliwiec o zmiennej geometrii skrzydeł MiG-27 rozbił się ok. 60 km od bazy Jodhpur w Radżastanie ok. 13:20. Pilot, por. A Patni zameldował o problemach z samolotem kwadrans po starcie. Otrzymał rozkaz katapultowania się. Samolot leciał wtedy na wysokości ok. 2 km.

To już 4 indyjski MiG-27, który rozbił się w br. (Kolejny wypadek MiG-27 w Indiach, 2010-09-24). W ciągu ostatnich 4 lat doszło do ponad 70 wypadków indyjskich samolotów i śmigłowców wojskowych. Zginęło w nich ponad 30 osób.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.