Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pozytywne wyniki prób Trophy

Wojska lądowe, 13 stycznia 2011

Izraelskie wojska pancerne przeprowadziły w grudniu szereg ćwiczeń z czołgami, wyposażonymi w system obrony bezpośredniej Trophy. Z pozytywnym skutkiem.

System składa się z czterech anten radaru - na zdjęciu widoczne są dwie z nich, odcinające się jaśniejszym kolorem od bocznych części przedniej strony wieży - komputera oraz dwóch prostokątnych, obrotowych wyrzutni podpocisków, umieszczonych na górnych krawędziach boków wieży / Zdjęcie: Rafael

Trophy, znany również jako ASPR-A, to owoc dziesięcioletniej współpracy Rafaela i Elty, należącej do IAI. System zapewnia wysokie prawdopodobieństwo zniszczenia własnymi podpociskami, pojedynczych pocisków kumulacyjnych z ppk i granatników przeciwpancernych. W 2009 został wprowadzony do służby (zobacz: Trophy w linii), a w ubiegłym trwał proces wyposażenia w urządzenia systemu pierwszego batalionu czołgów.

Przedstawiciele izraelskich wojsk lądowych poinformowali, że w grudniu ubiegłego roku pojazdy te wzięły udział w szeregu ćwiczeń. W trakcie jednego z nich dokonano próby skuteczności Trophy, odpalając w kierunku Merkavy IV pocisk z ppk. Z pozytywnym skutkiem. W czołgu znajdowała się załoga oraz dowódca 401. Brygady Pancernej 162. Dywizji Pancernej, pierwszej jednostki, wyposażonej w czołgi Merkava IV.

Koszt jednego zestawu wynosi 350 tys. USD. To zdecydowanie więcej, niż podobnych systemów szwedzkich czy rosyjskich.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.