Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Po oblocie J-20

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 stycznia 2011

W chińskich mediach pojawiły się informacje o uroczystościach, które odbyły się po oblocie myśliwca J-20. Kilka informacji przekazał też pilot-oblatywacz Li Gang.


Uczestnicy oblotu prototypu J-20. Napis nad nimi głosi: Gorąco święcimy Program Techniczny nr 718. Prototyp 01 wykonał lot. Piąty z lewej Li Gang, drugi z prawej Lei Qiang - pierwszy pilot samolotu J-10S towarzyszącego oblotowi

Z prawej  szef programu, główny konstruktor J-20 Yang Wei z CAC. W środku  komendant Akademii Chińskich Wojsk Lotniczych, gen. Ma Jianmin

Wkrótce po oblocie prototypu (demonstratora technologii) chińskiego myśliwca nowej generacji J-20 (J-20 w powietrzu!, 2011-01-11) na forach internetowych pojawiły się informacje o uroczystościach, które się po nim odbyły. Głos zabrał nawet pilot, który oblatał samolot - Li Gang. Powiedział, że czuje się dobrze. Narzekał, że w pierwszym locie obowiązywało go wiele ograniczeń, nie był on więc interesujący. Dodał też, że na J-20 można nanosić specjalne powłoki antyradiolokacyjne.

Z lewej Li Dongan, dyrektor Departamentu Technicznego chińskiego  ministerstwa obrony, z prawej dowódca chińskich wojsk lotniczych gen.  płk Xu QI Liang, członek centralnej komisji wojskowej

Chińscy  lotnicy przed wylotem do RPA. Li Gang pierwszy z lewej / Zdjęcie: China  Aviation News

W czasie uroczystości okazało się, że program budowy J-20 to Project 718. Na jednym z ujawnionych zdjęć można zobaczyć szefa programu J-20 inż. Jang Wei z CAC.

J-20 widziany z kabiny towarzyszącego mu J-10S

Zdjęcie satelitarne lotniska w Chengdu w 3 dni po oblocie J-20, po prawej J-10S


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.