Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

J-20 w powietrzu!

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 11 stycznia 2011

Dzisiaj na lotnisku w Chengdu odbył się pierwszy publiczny lot chińskiego myśliwca J-20. Potwierdził to oficjalnie Hu Jintao, prezydent ChRL.

J-20  w powietrzu. To jedno z najbardziej dokładnych zdjęć maszyny  z pierwszego lotu...

Start miał miejsce o 12.50. Kończąc godzinny lot, pilot kilkukrotnie przeleciał nad płytą lotniska, po czym wylądował. Może to świadczyć o tym, że nie był to jego pierwszy lot. Tym bardziej, że na płycie zgromadzili się przedstawiciele władz - organizatorzy musieli być pewni sukcesu.

Lot odbył się w czasie, kiedy w Pekinie przebywa amerykański sekretarz obrony, Robert Gates. Zbieżność nie jest prawdopodobnie przypadkowa. Chińczycy od dawna starają się wymóc na Waszyngtonie wycofanie się z poparcia wojskowego dla Tajwanu oraz zmniejszenia intensywności lotów szpiegowskich i rozpoznawczych w pobliżu granic Chin kontynentalnych. Informację o oblocie myśliwca 5. generacji przekazał osobiście prezydent Jintao sekretarzowi Gatesowi, w czasie dzisiejszego spotkania...

...większość  innych, zrobionych z dużej odległości przez entuzjastów lotnictwa,  wygląda tak

Program rozwoju J-20 utrzymywany był w ścisłej tajemnicy do ostatnich dni grudnia ubiegłego roku, kiedy w Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia samolotu, prawdopodobnie w czasie prób kołowania (zobacz: Więcej o J-20). Nie ulega przy tym wątpliwości, że władze ChRL chciały, by informacje o maszynie przedostały się do publicznej wiadomości.

Chiny konsekwentnie rozwijają zdolności wojskowe, niezbędne do zmniejszenia przewagi USA w najbliższym otoczeniu tego kraju. Działania te (zobacz również: Dongfeng 21D operacyjny?) mają służyć przede wszystkim do uzyskania możliwości skutecznego zaatakowania Tajwanu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.