Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sigma 30 dla Archerów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 lutego 2011

Francuska Sagem dostarczy artyleryjskie systemy nawigacji bezwładnościowej Sigma 30 dla szwedzkich haubic samochodowych FH 77 L52 Archer.

Sigma 30 zintegrowana z francuską haubicą samochodową Caesar / Zdjęcie: Sagem

Porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele Sagem i BAE Systems, producenta szwedzkich haubic, który wcześniej rozpisał przetarg na dostawę systemów nawigacji bezwładnościowej.

Najważniejszym elementem Sigmy 30 jest cyfrowy laserowy żyrokompas o dużej precyzji. Pozwala on zarówno na określenie lokalizacji działa w przestrzeni, jak i uzyskanie dokładnych danych o wychyleniu lufy, co zwiększa precyzję prowadzenia ognia. System może być wykorzystywany zarówno łącznie z odbiornikiem GPA, jak i bez niego.

Strony nie ujawniły wartości zamówienia. Wiadomo jedynie, że pierwsze Sigmy 30 zostaną zainstalowane na haubicach jeszcze w bieżącym roku i zostaną zintegrowane ze wszystkimi z 48 zamówionych do tej pory działami (zobacz: Zamówienie seryjnych Archerów).

Do tej pory systemy Sigma 30 zostały zakupione przez 25 klientów, w tym dla doposażenia dział francuskich (Caesar, MLRS, moździerzy samobieżnych 2R2M) i indyjskich (wyrzutni rakietowych Pinaka).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra