Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Decyzja w sprawie LPR odroczona

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 08 stycznia 2008

Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył rozprawę ze skargi Ministerstwa Zdrowia na orzeczenie zespołu arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych z 13 listopada 2007, w przedmiocie unieważnienia postępowania przetargowego na śmigłowce dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przypomnijmy, UZP przychylił się do zażalenia AgustyWestlanda, dotyczącego sposobu i metody przeprowadzenia przetargu na 23 śmigłowce, który wygrał Eurocopter ze swoim EC135. (Zobacz: Układ Eurocoptera, Resort zdrowia ma anulować przetarg na śmigłowce dla LPR).

Ministerstwo zdrowia - mimo zmiany rządu - skorzystało z prawa odwołania się do sądu. W odniesieniu do mniej ważnych zarzutów resort wygrał postępowanie (zobacz: Przetarg na śmigłowce dla LPR nadal unieważniony). W stosunku do najważniejszych, decyzja jeszcze nie zapadła.

Kluczową dla sprawy rozprawę z 8 stycznia odroczono, ponieważ ministerstwo zdrowia nie przedłożyło sądowi oryginału dokumentu Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Nowy termin rozprawy został wyznaczony na 4 lutego 2008. W przypadku przegranej resortu zdrowia, będzie musiało ono natychmiast rozpisać nowy przetarg. W takim wypadku, o zwycięstwo będzie mógł się ubiegać także PZL Świdnik, odrzucony z poprzedniego przetargu z błahej przyczyny formalnej - dostarczenia dzień po terminie tłumaczenia jednego z dokumentów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra