Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Decyzja w sprawie LPR odroczona

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 08 stycznia 2008

Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył rozprawę ze skargi Ministerstwa Zdrowia na orzeczenie zespołu arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych z 13 listopada 2007, w przedmiocie unieważnienia postępowania przetargowego na śmigłowce dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przypomnijmy, UZP przychylił się do zażalenia AgustyWestlanda, dotyczącego sposobu i metody przeprowadzenia przetargu na 23 śmigłowce, który wygrał Eurocopter ze swoim EC135. (Zobacz: Układ Eurocoptera, Resort zdrowia ma anulować przetarg na śmigłowce dla LPR).

Ministerstwo zdrowia - mimo zmiany rządu - skorzystało z prawa odwołania się do sądu. W odniesieniu do mniej ważnych zarzutów resort wygrał postępowanie (zobacz: Przetarg na śmigłowce dla LPR nadal unieważniony). W stosunku do najważniejszych, decyzja jeszcze nie zapadła.

Kluczową dla sprawy rozprawę z 8 stycznia odroczono, ponieważ ministerstwo zdrowia nie przedłożyło sądowi oryginału dokumentu Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Nowy termin rozprawy został wyznaczony na 4 lutego 2008. W przypadku przegranej resortu zdrowia, będzie musiało ono natychmiast rozpisać nowy przetarg. W takim wypadku, o zwycięstwo będzie mógł się ubiegać także PZL Świdnik, odrzucony z poprzedniego przetargu z błahej przyczyny formalnej - dostarczenia dzień po terminie tłumaczenia jednego z dokumentów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.