Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przechwycenie MiGa-23 rebeliantów

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 09 kwietnia 2011

Samoloty koalicji dowodzonej przez NATO przechwyciły dziś samolot MiG-23, który wystartował z lotniska pod Bengazi opanowanego przez libijskich rebeliantów.

MiG-23, który dostał się w ręce libijskich rebeliantów po opanowaniu przez nich okolic Bengazi, wystartował dziś rano z lotniska Benina. Według nieoficjalnych źródeł dowództwie operacji NATO, po kilku minutach został przechwycony przez myśliwce koalicji operujące nad Libią w ramach operacji ustanowienia strefy zakazanej dla lotów (Atak na Libię, 2011-03-19). Pilot rebelianckiego samolotu nie stawiał oporu i szybko wrócił na lotnictwo startu.

W czasie konfliktu libańskiego, jeszcze przed interwencją z zewnątrz, został zestrzelony inny MiG-23 pilotowany przez rebelianta (Walki o Bengazi, 2011-03-19). W płomieniach spadł na przedmieścia Bengazi. Pilotowi udało się katapultować.

Wcześniej pojawiły się doniesienia o locie rebelianckiego śmigłowca, prawdopodobnie Mi-24, nad obszarem walk w rejonie Adżabija. Lot śmigłowca nie spotkał się z interwencją sił koalicyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.