Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ratowanie Cougarów

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 08 czerwca 2011

Holenderski minister obrony, Hans Hillen zapowiedział możliwość pozostawienia w służbie kilku śmigłowców Eurocopter AS532U2 Cougar Mk2. O ile znajdą się na to pieniądze...

Śmigłowiec o nr S-453 po remoncie, który zakończył się w marcu ubiegłego roku. Był on pierwszym, poddanym operacji wydłużenia resursu do 2025. Holendrzy mogą pozostawić w służbie 5 egz., które są w najlepszym stanie technicznym / Zdjęcie: MO Holandii

Fatalna sytuacja holenderskiego budżetu wymusiła na ministerstwie obrony opracowanie planu redukcji wydatków, aż o 15% w ciągu najbliższych 4 lat (zobacz: Holandia drastycznie zmniejsza wydatki). To z kolei pociągnęło za sobą propozycje zmniejszenia liczebności sił zbrojnych i wycofanie wielu systemów uzbrojenia (zobacz: Holendrzy bez Leopardów). Elementem planu było natychmiastowe przerwanie służby przez całą flotę 17 śmigłowców Cougar.

Wczoraj jednak - znajdujący się pod presją koalicyjnych partnerów - minister Hans Hillen ogłosił alternatywny plan ograniczenia cięć w jednostkach operacyjnych. Stwierdził, że wojsko wykorzystuje obecnie 5 śmigłowców Cougar, które powinny pozostać w służbie. Resort przychyla się również do propozycji zachowania dwóch okrętów patrolowych typu Holland, które pierwotnie zamierzano sprzedać (kwestia ta dotyczy jednostek, które nie opuściły jeszcze stoczni; dwa inne patrolowce zostały przyjęte do służby i na pewno pozostaną w składzie marynarki wojennej). Mniejsze cięcia dotkną prawdopodobnie żandarmerii, a to głównie ze względu na plany wzmocnienia kontroli granic.

Hans Hillen poinformował jednak, że propozycje te będą wymagać przynajmniej 40 mln Euro. Nie zostaną wprowadzone w życie, jeżeli ministerstwu obrony nie uda się znaleźć dodatkowych oszczędności.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.