Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chevalier Paul gotowy do działań

Marynarka wojenna, 10 czerwca 2011

Wczoraj fregata przeciwlotnicza Chevalier Paul osiągnęła pełną gotowość operacyjną. Uzyskanie tego statusu pozwoli na wykorzystanie jej w operacji libijskiej.

Okręt o wyporności standardowej 5600 t i długości prawie 153 m przeznaczony jest przede wszystkim do zapewnienia osłony przeciwlotniczej zgrupowaniom okrętów. Zapewniają to wyrzutnie pocisków Aster 15 i 30. W odróżnieniu od powstających według podobnej filozofii brytyjskich niszczycieli Typu 45, zachował jednak względnie silne uzbrojenie przeciwokrętowe (pociski Exocet MM40) i ZOP (torpedy MU90) / Zdjęcie: MO Francji

Osiągnięcie pełnej gotowości operacyjnej wieńczy długotrwały okres wdrażania jednostki. Została ona zwodowana w lipcu 2006 i przyjęta do służby w czerwcu następnego roku (zobacz także: Wszystkie fregaty Horizon).

Wkrótce Chevalier Paul dołączy do koalicyjnych sił morskich u wybrzeży Libii. Mimo, że jednostka tego typu nie może zostać optymalnie wykorzystana do zadań blokady, ma również minimalne możliwości atakowania celów lądowych, niewielkie ryzyko usprawiedliwia jej wykorzystanie w pierwszej operacji bojowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.