Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BEML dostarczy 204 WZT-3

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 października 2011

Potwierdziły się informacje o zleceniu przez indyjski resort obrony spółce Bharat Earth Movers Ltd. (BEML) dostarczenia 204 Wozów Zabezpieczenia Technicznego-3.

WZT-3 są doskonale znane na indyjskim rynku. Pierwsze zamówienie zostało złożone w 1999. Od tej pory, w trzech transzach trafiły tam 362 wozy, przy czym głównym dostawcą dla indyjskich wojsk pancernych była miejscowa BEML / Zdjęcie: Bharat-rakshak.com

Według dostępnych informacji indyjskich mediów, BEML ma dostarczyć w ciągu najbliższych 3 lat 204 pojazdy za równowartość ok. 275 mln USD, korzystając z pełnego transferu technologii z polskiego Bumaru, przekazanego na mocy umowy z 2003.

Ten lakoniczny przekaz nie precyzuje w żaden sposób ewentualnej roli polskich przedsiębiorstw w realizacji kontraktu. Przedstawiciele Grupy Bumar nie udzielają w tej kwestii informacji. Można jedynie przypuszczać, że podobnie jak przy poprzednich kontraktach, indyjskie przedsiębiorstwa nie będą w stanie samodzielnie zbudować WZT-3.

Wiadomo również, że przedstawiciele polskiego koncernu zbrojeniowego wiązali w ostatnim czasie spore nadzieje z potencjalnym kontraktem, dotyczącym wozów (zobacz np.: Plany Bumaru na 2011). Indyjskie wojska lądowe planują docelowo posiadać łącznie 650 egz. WZT-3.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.