Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

BEML dostarczy 204 WZT-3

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 października 2011

Potwierdziły się informacje o zleceniu przez indyjski resort obrony spółce Bharat Earth Movers Ltd. (BEML) dostarczenia 204 Wozów Zabezpieczenia Technicznego-3.

WZT-3 są doskonale znane na indyjskim rynku. Pierwsze zamówienie zostało złożone w 1999. Od tej pory, w trzech transzach trafiły tam 362 wozy, przy czym głównym dostawcą dla indyjskich wojsk pancernych była miejscowa BEML / Zdjęcie: Bharat-rakshak.com

Według dostępnych informacji indyjskich mediów, BEML ma dostarczyć w ciągu najbliższych 3 lat 204 pojazdy za równowartość ok. 275 mln USD, korzystając z pełnego transferu technologii z polskiego Bumaru, przekazanego na mocy umowy z 2003.

Ten lakoniczny przekaz nie precyzuje w żaden sposób ewentualnej roli polskich przedsiębiorstw w realizacji kontraktu. Przedstawiciele Grupy Bumar nie udzielają w tej kwestii informacji. Można jedynie przypuszczać, że podobnie jak przy poprzednich kontraktach, indyjskie przedsiębiorstwa nie będą w stanie samodzielnie zbudować WZT-3.

Wiadomo również, że przedstawiciele polskiego koncernu zbrojeniowego wiązali w ostatnim czasie spore nadzieje z potencjalnym kontraktem, dotyczącym wozów (zobacz np.: Plany Bumaru na 2011). Indyjskie wojska lądowe planują docelowo posiadać łącznie 650 egz. WZT-3.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.