Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Boeing i indyjskie C-17

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 lutego 2012

W ramach realizowania zlecenia Indii na dostawę ciężkich samolotów transportowych C-17 Globemaster III, Pentagon zlecił Boeingowi budowę 10 maszyn o wartości 1,78 mld USD.

Indie wybrały Globemastery III, a nie - jak w przeszłości - rosyjskie transportowce Ił-76, ze względu na większy zasięg i udźwig, umożliwiający m.in. przewóz czołgów podstawowych Arjun / Zdjęcie: USAF

Na mocy umowy z Pentagonem - pośrednikiem zdecydowanej większości amerykańskich transakcji eksportowych - Boeing dostarczy 10 samolotów C-17 Globemaster III za 1 781 413 723 USD, kończąc realizację zlecenia w lipcu 2014. Oznacza to, że cena jednostkowa wyniesie ok. 178 mln USD, czyli nieco mniej, niż w przypadku zamówień rodzimych wojsk lotniczych.

Zakup samych samolotów jest jednak tylko częścią całkowitego kosztu indyjskiego kontraktu. Został on podpisany w połowie ubiegłego roku (zobacz: Umowa o indyjskich C-17), i choć strony do tej pory nie ujawniły dokładnych informacji, szacuje się, że jego wartość wynosi między 4 a 5 mld USD.

Pozostałe środki pochłonie zakup wyposażenia dodatkowego, pakietu części zamiennych i koszt usług serwisowych oraz szkoleniowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.