Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35A mogą latać poza bazami

Lotnictwo wojskowe, 29 lutego 2012

USAF zgodziły się na loty myśliwców F-35A poza przestrzenią powietrzną baz lotniczych. Na razie zgoda dotyczy jedynie okolic bazy Eglin na Florydzie i dwóch pilotów.

US Air Force Aeronautical Systems Center (ASC) wydał wczoraj zgodę (military flight release, MFR) na loty myśliwców nowej generacji F-35A z 33rd Fighter Wing poza bazą Eglin na Florydzie, w rejonie Emerald Coast. Uznano, że ich stan techniczny gwarantuje na tyle mały poziom ryzyka dla otoczenia, by mogły latać nad obszarami cywilnymi niedaleko bazy. F-35 z Eglin nie są wyposażone w specjalne systemy monitorujące wykorzystywane w testach fabrycznych.

Na razie zgoda dotyczy dwóch najbardziej doświadczonych pilotów-instruktorów: Lt. Col. Eric Smith z USAF i Maj. Joseph Bachmann z USMC, wybranych przez wszystkie rodzaje wojsk zainteresowanych F-35. Po przeprowadzeniu serii lotów poza obszarem powietrznym bazy i zweryfikowaniu procedur eksploatacyjnych F-35A rozpocznie się trening w lotach w otwartej przestrzeni powietrznej innych pilotów 33rd Fighter Wing. Instruktorami będą dwaj piloci wykonujący od wczoraj loty poza bazą.

W bazie Eglin w ubiegłym roku zgromadzono 35 kandydatów na pilotów F-35. Rozliczne problemy techniczne (Loty F-35A znowu wstrzymane, 2012-01-31) spowodowały, że dotąd nie rozpoczęli oni szkolenia. Od czasu do czasu mogą jedynie wykonywać kołowania niektórymi z 9 F-35 stacjonującymi w bazie. Dla podtrzymania nawyków korzystają z 3 symulatorów i latają odrzutowcami starszych typów. Według doniesień lokalnych mediów, wśród wybrańców narasta w tej sytuacji frustracja.

Po zakończeniu audytu przez Naval Air Systems Command, podobna zgoda jak dla F-35A ma zostać wydana dla F-35B USMC. Powinno to nastąpić w marcu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.