Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna odsłona AAS-72X

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 kwietnia 2012

Na tegorocznej wystawie amerykańskich wojsk lądowych AUSA, EADS North America przedstawiła demonstrator uzbrojonego śmigłowca rozpoznawczego, opartego o EC-145.

Uroczysta prezentacja jednego z trzech demonstratorów na tegorocznej AUSA / Zdjęcie: EADS

Zaprezentowany model określono jako AAS-72X+, w odróżnieniu od AAS-72X, przedstawionego na AUSA w ubiegłym roku (zobacz: AAS-72X prawie gotowy). Mimo, że zmiana nazwy ma raczej charakter marketingowy, przedstawiciele producenta ujawnili kilka nowych szczegółów.

Śmigłowiec, zbudowany na bazie wykorzystywanego przez US Army transportowo-łącznikowego U-72A Lakota (pochodnej EC-145), otrzymał najnowszy silnik rodziny Turbomeca Ariel, modelu 2E, który będzie także montowany w cywilnej odmianie EC-145T2. Zainstalowano nowoczesny, 4-osiowy autopilot oraz awionikę i cyfrowe wyposażenie kokpitu spółki Helionix.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.