Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny sprzeciw Pekinu

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 kwietnia 2012

Władze ChRL ponownie zapowiedziały sprzeciwienie się wszelkim próbom dostaw amerykańskiego uzbrojenia dla Tajwanu. Obecnie powodem są negocjacje o sprzedaży 4 fregat typu OHP.

Jedna z ośmiu fregat typu Knox, sprzedana w latach 1990. tajwańskiej marynarce wojennej. Na zdjęciu prezentowany jest USS Barbey, który obecnie służy jako ROCS Hwai Yang. Najmłodsze z nich mają za sobą 38 lat służby. Tajpej planuje, by zastąpiły je nieco młodsze fregaty typu Oliver Hazard Perry / Zdjęcie: US Navy

Wczoraj tajwański dziennik United Daily News poinformował, że władze wojskowe kraju zamierzają kupić 4 fregaty typu OHP, które wkrótce mają zostać wycofane ze składu US Navy. Byłby to już kolejny plan tego typu. Według pierwszego Tajwan chciał kupić 8 okrętów, dla zastąpienia tyluż fregat typu Knox. Nieco późniejsze informacje wskazywały, że kontrakt miałby dotyczyć tylko 2 jednostek (zobacz: Tylko dwie fregaty dla Tajwanu?).

Podobnie, jak w przypadku innych doniesień o planowanych dostawach amerykańskiego uzbrojenia dla Tajwanu, na reakcję Pekinu nie trzeba było długo czekać. Zaledwie kilka godzin temu rzecznik prasowy ministerstwa spraw zagranicznych ChRL, Liu Weimin powiedział, że jego kraj sprzeciwi się transakcji.

Pekin traktuje Tajwan jako część swojego terytorium. W ciągu ostatnich lat udało się mu zablokować próby sprzedaży wyposażenia wojskowego, poza dostawami z USA. Amerykanie dostarczają części zamienne, realizują także programy modernizacyjne, w tym systemów Patriot, jednak nie zdecydowali się na sprzedaż nowych systemów, w obawie przed pogorszeniem się stosunków gospodarczych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.