Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny etap rozwoju Hawkei’a

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 04 czerwca 2012

Australijski resort obrony przeznaczył 38 mln AUD na następną fazę rozwoju lekkiego samochodu patrolowego Thales Hawkei LPMV. Za tę kwotę producent dostarczy 6 prototypów.

Hawkei to nowy, lekki samochód patrolowy dla 4 żołnierzy o masie własnej ok. 7 t i maksymalnej masie bojowej ponad 10 t. Szczegóły dotyczące opancerzenia nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że ochrona balistyczna jest lepsza niż na poziomie 1. wg. STANAG 4569 (a więc zapewniająca bezpieczeństwo w przypadku ostrzału najsłabszymi pociskami kalibru 7,62 mm). Zdecydowanie wyższego poziomu powinna być ochrona w przypadku eksplozji miny / Zdjęcie: Thales Australia

W ramach jednego z programów modernizacji floty pojazdów mechanicznych australijskich sił zbrojnych, w grudniu ubiegłego roku wojska lądowe wybrały - jako przyszły, lekki samochód patrolowy - wóz australijskiej filii Thalesa, Hawkei Light Protected Mobility Vehicle (zobacz: MAN-y i Thalesy dla Australii).

Wybór został poprzedzony testami porównawczymi z innymi konstrukcjami, w których wystąpiły dostarczone w styczniu 2011 dwa prototypy Hawkei'ów.

Ze względu na konieczność dopracowania konstrukcji i przeprowadzenia kolejnych prób, australijski resort obrony zdecydował się przeznaczyć 38 mln AUD na wyprodukowanie kolejnych 6 prototypów. Pierwsze z nich powinny trafić do odbiorcy jeszcze w bieżącym roku. W przyszłym powinny one przejść serię testów, w tym także podatności serwisowej. Wyniki posłużą do wprowadzenia ostatecznych poprawek. Ostateczne decyzje w sprawie ewentualnego zamówienia pojazdów seryjnych oczekiwane są w 2015.

Nowe lekkie samochody patrolowe tworzone są w zakładach w Bendingo. Budowane są tam także większe Bushmastery. Niestety, obecne plany resortu obrony zakładają, że ostatnie seryjne pojazdy tego typu zostaną dostarczone w 2013. Ze względu na zdecydowanie późniejszy termin rozpoczęcia produkcji Hawkei'ów, resort rozpatruje złożenie dodatkowego zlecenia na starsze wozy, dla podtrzymania istnienia zakładu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.