Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Northrop Grumman ujawnił MQ-4C BAMS Triton

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 czerwca 2012

14 czerwca w Palmdale w Kalifornii Northrop Grumman zademonstrował po raz pierwszy publicznie morski bezzałogowiec rozpoznawczy MQ-4C BAMS Triton.

Prace nad MQ-4C BAMS (Broad Area Maritime Surveillance) trwały 4 lata na zamówienie US Navy (Prace nad morskim Global Hawkiem wznowione, 2008-08-13). Nazwa Triton została ujawniona wraz z oficjalnym roll-outem pierwszego nowego bezzałogowca, opartego na konstrukcji produkowanego dla USAF Global Hawka. Wyposażono go w bardzo nowoczesny, wielofunkcyjny system rozpoznania radiolokacyjnego AN/ZPY-3 (multi-function active-sensor, MFAS). Może on prześledzić powierzchnię blisko 6 mln km2 w czasie jednej misji Intelligence Surveillance Reconnaissance (ISR).

Kilka dni przed prezentacją, 11 czerwca, w czasie lotu testowego rozbił się jeden z zakupionych przez US Navy RQ-4A Block 10, przebudowanych przez Northrop Grummana na demonstratory technologii, przydzielonych do VX-20 w Patuxent River (Rozbił się Global Hawk BAMS-D, 2012-06-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.