Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Havoca

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 sierpnia 2012

Lockheed Martin otrzymał 3,5 mln USD za udostępnienie transportera Havoc (odmiana AMV 8x8) do testów pod kątem jego zgodności z wymogami prowadzonego przez Korpus Piechoty Morskiej programu Marine Personnel Carrier (MPC).

Zdjęcie: Lockheed Martin

W trakcie trwającego 8 miesięcy okresu prób, przedstawiciele USMC chcą ocenić, m.in. funkcjonowanie systemów pokładowych Havoca pod kątem transportu i zabezpieczenia żołnierzy, a także zdolności amfibijne. Z tego względu część testów prowadzona będzie na terenie Amphibious Vehicle Test Branch w Camp Pendleton.

Havoc bazuje na konstrukcji fińskiego transportera AMV 8x8 produkowanego przez Patrię, którego znacznie zmodernizowana wersja to polski KTO Rosomak. Porozumienie o współpracy obydwu przedsiębiorstw w tej kwestii zostało zawarte jeszcze w 2007 (Rosomak dla US Marine Corps?, 2007-10-18). Zgodnie z umową, w przypadku sukcesu przetargowego, głównym dostawcą wozów Patrii dla amerykańskich marines będzie Lockheed Martin Systems Integration w Owengo w stanie Nowy Jork. Ta spółka odpowiada też za wszelkie modyfikacje podstawowego AMV 8x8, zgodnie z wymogami USMC.

Konkurentem zespołu Lockheed Martin-Patria jest BAE Systems-Iveco, które oferuje transporter SUPERAV 8x8 Został on po raz pierwszy zaprezentowany publicznie w trakcie wystawy wojskowej IDET w 2009 (PremieraSUPERAV 8x8 w Brnie, 2009-05-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.