Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lotniczy Brahmos już niebawem?

27 sierpnia 2012

Indyjskie władze są bliskie podjęcia decyzji o uruchomieniu programu integracji pocisków Brahmos z myśliwcami Su-30MKI. Jego wartość szacuje się na ponad 1 mld USD.

BrahMos to efekt współpracy konstruktorów rosyjskich i indyjskich. Spółka produkująca pociski (BrahMos Aerospace) to joint venture indyjskiej DRDO i rosyjskiego NPO Maszinostrojenia / Indian Defence

Powyższe informacje nie są nowe. Już w 2010 resort obrony informował o planach wprowadzenia do służby Su-30MKI zdolnych do przenoszenia lotniczej wersji Brahmosów. (Lotniczy BrahMos w 2012, 2010-01-08). Pierwotnie zakładano, że prace adaptacyjne oraz testy w locie zakończą się w 2011, a pierwsze myśliwce osiągną zdolność operacyjną 2012. Ze względu na napotkane z czasem problemy techniczne, a także brak ostatecznej decyzji politycznej w sprawie uruchomienia całego programu, jego realizacja przesunęła się w czasie.

Według najnowszych założeń New Delhi, w niedalekiej przyszłości mają zacząć się pierwsze próby z przenoszeniem pocisku. Specjalnie dla tego celu zmodyfikowane zostaną dwa Su-30MKI. Zmiany dotkną przede wszystkim płatowca, a także wewnętrznych systemów elektronicznych. Realizacją projektu mają zająć się Brahmos Aerospace oraz Hindustan Aeronautics Limited (HAL). W przeszłości pojawiały się informacje o możliwym zleceniu przebudowy samolotów ich projektantowi, biurowi konstrukcyjnemu Suchoja.

Jeżeli wyniki planowanych testów okażą się zadowalające, przebudowanych zostanie kolejne 40 maszyn (niewykluczone, że w przyszłości liczba ta jeszcze wzrośnie). W ich wyposażeniu ma się znaleźć łącznie 216 pocisków w wersji lotniczej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.