Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Awaryjne lądowanie AH-64

29 sierpnia 2012

Należący do wojsk lotniczych Izraela AH-64 Apache musiał lądować awaryjnie, po tym jak pilot wykrył awarię części systemów pokładowych. Nikomu nic się nie stało.

IAF dysponuję około 50 śmigłowcami AH-64 w wersjach A (Peten) oraz D (Saraph) / Zdjęcie IAF

Do awarii doszło w pobliżu miasta Netanja (Dystrykt Centralny) we wtorek w nocy. Kierujący maszyną operator zaczął odczuwać problemy w funkcjonowaniu części systemów mechanicznych śmigłowca. Szczęśliwe bez problemów zdołał wylądować na lądowisku dla helikopterów jednego z lokalnych szpitali. Izraelskie siły zbrojne wszczęły już postępowanie dochodzeniowe, mające wyjaśnić przyczyny awarii. Brak jest póki co, częstej w takich sytuacjach, decyzji i wstrzymaniu lotów pozostałych śmigłowców wykorzystywanych przez IAF.

Zdarzenie jest kolejną z serii awarii, jakie przydarzają się w ostatnim czasie maszynom wykorzystywanym przez IAF. Dwa tygodnie temu śmigłowiec Sikorsky CH-53 lądował awaryjnie wkrótce po starcie z bazy Tel Nof. Powodem była awaria zespołu napędowego. W reakcji na to wydarzenie wojska lotnicze podjęły decyzję o uziemieniu pozostałych maszyn tego typu (Loty izraelskich CH-53 zawieszone, 2012-08-12).

Z kolei pod koniec lipca br., z powodu problemów z malowaniem wlotu powietrza do silnika wstrzymano loty myśliwców F-16 (Wstrzymanie lotów izraelskich F-16, 2012-08-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra