Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Morskie bsl dla Australii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 września 2012

Australijskie władze chcą zakupić siedem bezzałogowców zwiadowczych. Wartość programu szacuje się na około 3 mld USD.

Do 2015 w wyposażeniu US Navy znajdzie się 65 MQ-4C BAMS Triton. Podobnymi samolotami zainteresowani są też Australijczycy / Zdjęcie: Northrop Grumman

Nowe maszyny mają być wykorzystywane przede wszystkim do patrolowania australijskiego wybrzeża oraz wód morza terytorialnego i wyłącznych stref ekonomicznych. Najbardziej prawdopodobny wydaje się zakup morskich bezzałogowców rozpoznawczych MQ-4C BAMS Triton (Northrop Grumman ujawnił MQ-4C BAMS Triton, 2012-06-16). Bazują one na konstrukcji produkowanego dla USAF Global Hawka. Wyposażono je, m.in. w nowoczesny, wielofunkcyjny system rozpoznania radiolokacyjnego AN/ZPY-3 (MFAS). Prace nad nimi realizowane były od ponad 4 lat (Prace nad morskim Global Hawkiem wznowione, 2008-08-13). Jako alternatywę dla Tritona wymienia się jeszcze Marinera, czyli morską odmianę MQ-9 Reaper.

Wprowadzenie nowych australijskich bsl do służby planowane jest na 2019. Jest to już druga próba zakupu bezzałogowych samolotów tego typu. W 2004 władze Australii rozważały nabycie 12 Global Hawków, jednak ostatecznie zrezygnowano w tych planów w 2009.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.