Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wszystkie C-17 w Amberley

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 marca 2008

9 marca w bazie australijskich wojsk lotniczych (RAAF) w Amberley wylądował ostatni z 4 zamówionych Boeingów C-17A Globemaster III.

Samolot został oficjalnie przekazany RAAF w styczniu 2008 (zobacz: Ostatni C-17 dla Australii). Uroczystość miała miejsce w zakładach Boeinga w Long Beach. Od tego czasu trwał montaż systemów samoobrony. W niedzielę Globemaster dotarł na macierzyste lotnisko.

Tak jak inne maszyny tego typu wchodzi w skład 36 Eskadry lotniczej RAAF. Jednostka osiągnęła wstępną gotowość operacyjną we wrześniu 2007. Obecnie trwają procedury osiągnięcia pełnej gotowości, co wiąże się z certyfikowaniem prowadzenia operacji zrzutu skoczków spadochronowych i ładunków, a także prowadzenia misji ewakuacji medycznej. Planowane to jest jednak dopiero na 2011.

Trwają również prace nad przystosowaniem baz lotniczych RAAF w Darwin, Townsville, Edinburgh i Pearce.

Mimo tego australijskie C-17A brały już udział w wielu ćwiczeniach, a także misjach zaopatrzeniowych, w tym do Iraku (operacja Catalyst), Timoru (operacja Astute) i jako wsparcie misji humanitarnej w Papui Nowej Gwinei, po dotkliwych powodziach, w listopadzie ubiegłego roku.

Dostarczone Australijczykom Globemastery są prawdopodobnie jednymi z ostatnich kilkunastu samolotów tego typu (zobacz: Pentagon nie chce nowych C-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.