Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Jaki-130 dla WWS

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 października 2012

Korporacja Irkut przekazała rosyjskim wojskom lotniczym (WWS) pierwszą partię 6 samolotów szkolnych Jak-130, z zamówienia wielkoseryjnego z ubiegłego roku.

Jeden z 12 Jaków-130, które Irkut przekazał WWS w ramach produkcji niskoseryjnej. WWS przyjęły oficjalnie samolot do uzbrojenia w 2010 / Zdjęcie: Irkut

Umowa o zamówieniu 55 samolotów została podpisana w grudniu 2011. Mimo tego, zakłady już wcześniej rozpoczęły ich produkcję – w momencie podpisywania porozumienia na linii montażowej znajdowało się kilkanaście odrzutowców szkolnych (55 Jaków-130 dla WWS, 2011-12-08).

4 października pierwsze 6 samolotów zostało oficjalnie przekazanych wojskom lotniczym. Następnego dnia pierwsze 3 maszyny odleciały do ośrodka szkolnego WWS w Borisogliebsku, w rejonie Woroneża. Wszystkie samoloty z ubiegłorocznego, grudniowego zamówienia powinny trafić do odbiorcy w 2015. Całkowite zapotrzebowanie rosyjskich wojsk lotniczych na Jaki-130 szacuje się na ok. 200 egz.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.