Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sidewindery dla Holandii?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 października 2012

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała Kongres o możliwej sprzedaży do Holandii 28 AIM-9X-2 Sidewinder Block II za 60 mln USD.

Kierowany pocisk rakietowy powietrze-powietrze AIM-9X jest w seryjnej produkcji od 2004, a jego najnowsza wersja AIM-9X2 od 2011 / Zdjęcie: Raytheon

Poza rakietami Holendrzy są zainteresowani zakupem 20 ćwiczebnych CATM-9X-2 (Captive Air Training Missiles) wraz z dwoma zestawami naprowadzania, 2 ćwiczebnych NATM AIM-9X-2 SATM (Special Air Training Missiles), 2 taktycznych systemów naprowadzania, 2 pocisków szkolnych DATM (Dummy Air Training Missiles) przeznaczonych do treningu pilotów i techników obsługi, kontenerów, urządzeń testowych i pomocniczych, dokumentacji technicznej, pakietu części zamiennych, usług serwisowych i szkoleniowych oraz wsparcia logistycznego. Głównym wykonawcą ewentualnego kontraktu będzie Raytheon Missile Systems Company w Tuscon (Arizona).

Jest to już kolejne zamówienie na AIM-9X-2 Block II w tym roku. W lutym do Kongresu USA trafiły dokumenty, niezbędne do sfinalizowania sprzedaży 80 Sidewinderów dla wojsk lotniczych Kuwejtu (Najnowsze Sidewindery dla Kuwejtu, 2012-02-29). W tym samym miesiącu do DSCA trafiło zgłoszenie na zakup 93 AIM-9X-2 złożone przez Polskę w ramach większego programu zakupu uzbrojenia dla wykorzystywanych przez Siły Powietrzne RP F-16C/D (447 mln USD na obsługę F-16?, 2012-02-06). Wcześniej, w listopadzie 2011 do Kongresu USA trafiły podobne dokumenty, dotyczące potencjalnej sprzedaży 20 AIM-9X-2 Sidewinder Block II dla Malezji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.