Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DCNS wesprze Skjoldy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 24 października 2012

Norwegia podpisała porozumienie z francuskim konsorcjum okrętowym DCNS, w sprawie 4-letniego programu wsparcia technicznego dla systemów bojowych zainstalowanych na norweskich korwetach typu Skjold.

Przy długości 47,5 m i wyporności jedynie 270 t korwety typu Skjold posiadają relatywnie silne uzbrojenie, na które składa się lub ma się składać w przyszłości: 8 pocisków przeciwokrętowych Kongsberga NSM o zasięgu ponad 150 km, podwójna wyrzutnia pocisków przeciwlotniczych bardzo krótkiego zasięgu Mistral i działo morskie Oto Melara 76mm Super Rapid. Na zdjęciu jedna z korwet tego typu – Skudd

Porozumienie zostało zawarte pomiędzy norweską wojskową agencją logistyczną (NDLO) oraz DCNS. O fakcie tym francuska stocznia poinformowała wczoraj. Strony nie podały wartości umowy. Wiadomo, że ma ona obowiązywać przez 4 lata.

W ramach postanowień kontraktu, DCNS będzie odpowiedzialna za świadczenie usług technicznych oraz, w razie potrzeby, naprawczych dla pokładowych systemów kierowania ogniem Senit 2000 (Skudd w służbie, 2010-11-04). Francuska stocznia została też zobowiązania do dokonywania regularnych inspekcji mających na celu sprawdzenie funkcjonowania całego systemu oraz wykrycie ewentualnych usterek.

Na zdjęciu przedstawiciele NDLO (z lewej) oraz DCNS (z prawej) w czasie ceremonii podpisania porozumienia o wsparciu technicznych francuskiego konsorcjum dla systemów Senit 2000 / Zdjęcia: DCNS

Wybór DCNS do realizacji powyższych usług nie jest przypadkowy. Francuska stocznia zaangażowana jest bowiem w proces konstrukcji norweskich korwet, występując jako poddostawca i integrator uzbrojenia. Przy budowie Skjoldów Francuzi współpracują z dwoma przedsiębiorstwami z Norwegii – Kongsberg Defence & Aerospace – odpowiedzialnym za część systemów elektronicznych i uzbrojenie główne oraz Umoe Mandal, które występuje jako główny wykonawca.

Do tej pory norweska marynarka wojenna otrzymała 4 egzemplarze Skjoldów (Czwarty Skjold dla Norwegii, 2012-03-30). Według informacji przekazanych przez DCNS, piąta i przedostatnia zarazem jednostka ma trafić do Norwegów w najbliższych dniach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.