Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

X-47B na pokładzie USS Harry S. Truman

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 28 listopada 2012

Przedstawiciele US Navy poinformowali o rozpoczęciu testów bezpilotowca X-47B, realizowanych na pokładzie lotniskowca USS Harry S. Truman (CVN 75).

Statyczne testy na USS Harry S. Truman są niezbędne do zrealizowania pierwszych próbnych startów i lądowań z pokładu lotniskowca / Zdjęcie: US Navy

Bezzałogowiec został umieszczony na lotniskowcu 26 listopada. Przez najbliższe 3 tygodnie maszyna będzie poddawana serii testów, mających sprawdzić jej funkcjonowanie na pokładzie okrętu, włączając w to procedury zdalnego poruszania się bsl. Dyslokacja X-47B jest jednym z finalnych elementów wdrożeniowych programu Unmanned Combat Air System Demonstrator (UCAS-D), którego celem jest pozyskanie przez US Navy pokładowych bojowych bsl.

Oblatana w lutym 2011 maszyna (X-47B oblatany, 2011-02-06) była do tej pory poddawana testom, jednak wyłącznie na terenie baz lotniczych przystosowanych do realizowania prac wdrożeniowych (Testy X-47B , 2011-10-12, Lot X-47B z Patuxent River, 2012-07-30).

Prace nad X-47B prowadzi Northrop Grumman. X-47B ma rozpiętość równą 18,9 m, długość 11,6 m i wysokość 3,2 m. Jego maksymalna masa do startu z lotniskowca wynosi 20,4 t, a udźwig ładunku użytkowego 2 t.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.