Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy eksport Iżmaszu

Przemysł zbrojeniowy, 01 grudnia 2012

W 2012 Iżmasz odnotował rekordową wartość eksportu cywilnej broni strzeleckiej. Większość sprzedanych za granicę konstrukcji trafiła do Stanów Zjednoczonych.

Rok 2012 był rekordowy pod względem eksportu rosyjskiej cywilnej broni strzeleckiej. Iżmasz wysyła swoją broń do 27 państw. Najwięcej rosyjskiej broni kupują mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Na ten rynek przypada aż 83% całej sprzedaży / Zdjęcie: Władimir Sirin

W czasie od stycznia do października Iżmasz wyeksportował cywilną broń strzelecką za rekordową wartość 483,7 mln rubli (15,7 mln USD). Jest to o 60% więcej niż w 2011 i aż o 1200%, gdy zestawi się z analogicznym okresem w 2010. Rosyjski koncern szacuje, że do końca 2012 całkowita wartość sprzedaży eksportowej osiągnie 665 mln rubli (21,5 mln USD).

Iżmasz wysyła swoje samopowtarzalne konstrukcje strzeleckie do 27 państw. Najwięcej rosyjskiej broni kupują mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Na ten rynek przypada aż 83% całej sprzedaży, która w 2012 zwiększyła się o 62%. W tym roku odnotowano też duży wzrost eksportu do Włoch (o 84%) i Niemiec (o 77%) oraz Kazachstanu, Ukrainy i Pakistanu.

Twarzą Iżmaszu pozostaje 93-letni Michaił T. Kałasznikow, twórca słynnego karabinka AK. Prawdopodobnie jego miano będzie nosił przyszły zakład zbrojeniowy w Iżewsku, stworzony na bazie mających kłopoty finansowe Iżmaszu i Iżmechu (Bajkał) / Zdjęcie: Iżmasz

W br. chętniej wyroby z Iżewska nabywali też rodzimi strzelcy. Od stycznia do października nastąpił wzrost sprzedaży o 32,7%. W ofercie Iżmaszu jest broń myśliwska (samopowtarzalne sztucery Koruszun, Rekord, Tigr, Sajga i Miedwied, repetiery Bars, Łos’, Sobol, SM-2KO i BI-7-2KO, jak też strzelby samopowtarzalne Sajga-12/20/410), sportowa (karabinki SM-2, Biatlon-7, Rekord-1/2/CISM, Ural-5/6), wiatrówki Junker, broń pozbawiona cech bojowych oraz noże wojskowe, myśliwskie i inne. W 2013 do sprzedaży mają trafić też samopowtarzalne konstrukcje cywilne na bazie rozwijanego w Iżewsku karabinka o roboczej nazwie AK-12 (Badania ujawniają wady AK-12, 2012-11-25).

Do końca września wartość sprzedaży wyniosła 2,7 mld rubli (87,5 mln USD), gdy w tym samym okresie 2010 była na poziomie 1,65 mld rubli (53,4 mln USD). Dobre wyniki przekładają się na wzrost płac pracowników. Dwa lata temu średnia płaca w Iżmaszu wynosiła 12 tys. rubli (1250 PLN), w 2011 14,6 tys. rubli (1500 PLN), aby w tym roku osiągnąć 16 tys. rubli (1650 PLN).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.