Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny udany test Prithvi II

Strategia i polityka, 21 grudnia 2012

Ministerstwo obrony Indii poinformowało o przeprowadzeniu wczoraj testu pocisku balistycznego Prithvi II. Próba zakończyła się powodzeniem.

Prithvi to pierwsza z rakiet balistycznych opracowanych w ramach ambitnego indyjskiego programu Integrated Guided Missile Development Programme (IGMDP). Może przenosić – konwencjonalną lub atomową – głowicę o masie od 500 kg do 1 tony. W zależności od zastosowanej głowicy, jej zasięg wynosi 150-350 km. Jest napędzana dwustopniowym silnikiem na paliwo ciekłe. Pierwsze próbne odpalenie zrealizowano w 1996, a program rozwojowy zakończono w 2004. Zintensyfikowany ostatnio program testów może świadczyć o wprowadzeniu do służby zmodernizowanej odmiany tego pocisku / Zdjęcie: DRDO

Test został przeprowadzony wczoraj z poligonu rakietowego w Chandipur, na wybrzeżu stanu Orissa. Prithvi II śledzony był przez stacje radiolokacyjne i optoelektroniczne urządzenia obserwacyjne. W głowicy zainstalowano urządzenia telemetryczne, pozwalające na dokładne odtworzenie trajektorii lotu. Próbie asystowały okręty indyjskiej marynarki wojennej rozmieszczone na wodach Zatoki Bengalskiej.

Przeprowadzona wczoraj próba miała na celu sprawdzenie funkcjonowania urządzeń sterowania pocisku, a także – jak w przypadku większości poprzednich testów – była standardowym ćwiczeniem dla członków obsługi wyrzutni. Test był kontrolowany przez specjalną jednostkę dowództwa sił strategicznych oraz przedstawicieli Defence Research Development Organisation (DRDO), odpowiedzialnej za konstrukcję Prithvi II.

Była to już trzecia próba Prithvi II w br. Wcześniejsze zrealizowano w sierpniu (Udany test Prithvi II, 2012-08-27) i październiku (Kolejny test Prithvi II, 2012-10-05). W obu udało się osiągnąć zasięg 350 km, prawdopodobnie maksymalny dla obecnie produkowanej odmiany pocisku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.