Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolumbia kupiła LAV III

Wojska lądowe, 11 stycznia 2013

Przedstawiciele General Dynamics Land Systems poinformowali o zawarciu porozumienia z resortem obrony Kolumbii w sprawie sprzedaży 24 transporterów opancerzonych LAV III.

LAV III w czasie testów terenowych w Kolumbii

Wartość porozumienia wynosi 65,3 mln USD. Dostawy wozów mają trwać do maja 2014. Wraz z samochodami patrolowymi SandCat i Hunter TR-12 (Kolumbia kupuje Huntery, 2012-11-27), pozwolą one to Bogocie na realizację Planu Meteoro. Jednym z jego założeń jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na kolumbijskich autostradach oraz drogach krajowych, zagrożonych aktywnością oddziałów paramilitarnych partyzantki FARC (Wzrost aktywności FARC, 2011-10-11, Sukcesy kolumbijskiej armii, 2010-01-21).

Zamówione transportery zostaną wyposażone m.in. w podwójnie wzmocnioną płytę połogową w kształt litery V. Zwiększy to poziom ochrony przeciwminowej załogi. Ponadto kolumbijskie wozy mają dysponować dodatkowym opancerzeniem bocznym oraz zdalnie sterowanymi modułami uzbrojenia Samson RWS izraelskiego Rafaela.

Ogłoszone wczoraj porozumienie stanowi potwierdzenie doniesień na ten temat z końca 2012. Mówiły one o zakończeniu negocjacji w sprawie zawarcia ostatecznej umowy pomiędzy kolumbijskim resortem obrony a producentem pojazdów. LAV-III mają częściowo zastąpić obecnie eksploatowane M-113 i EE-11 Urutu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.