Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze C295 dla Kazachstanu

Lotnictwo wojskowe, 17 stycznia 2013

Wojska lotnicze Kazachstanu odebrały wczoraj pierwsze 2 samoloty transportowe Airbus Military C295. Zostały one zamówione w marcu ub.r.

Kazachstan jest pierwszym państwem WNP, które zdecydowało się na zakup C295 / Zdjęcie: Airbus

Samoloty zostały przekazane odbiorcy w centrum montażowym Airbusa w Sewilli. Wojska lotnicze Kazachstanu nabyły je na mocy umowy z marca 2012 (Kazachstan kupił 8 C295M, 2012-03-01). Zakładała ona sprzedaż pary C295 w ciągu roku oraz – w ramach opcji – 6 dodatkowych transportowców do 2018. Szacunkowa wartość porozumienia wynosiła ponad 300 mln USD.

Umowa z Airbusem jest kolejnym elementem szerszego procesu otwierania się kazachskiej armii na sprzęt wojskowy produkowany na Zachodzie. Innym przykładem są śmigłowce Eurocoptera: EC725 (EC725 dla Kazachstanu?, 2012-05-13) i produkowane lokalnie EC145 (Montownia Eurocoptera w Kazachstanie, 2012-07-02).

Poza dostawą samych C295, umowa z 2012 zakładała sprzedaż części zamiennych oraz wyposażenia technicznego, niezbędnych do normalnej eksploatacji maszyny. Według informacji przekazanych przez producenta, poza ewentualną dostawą wszystkich 8 egz., Astana otrzyma też odpowiednią dokumentację, pozwalającą jej na serwisowanie samolotów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra