Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie wstrzymują przetarg na lekkie śmigłowce

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 16 lutego 2013

Ministerstwo Obrony Indii zdecydowało o wstrzymaniu przetargu na 197 lekkich śmigłowców obserwacyjnych dla wojsk lądowych i lotniczych.

Do ostatniej fazy anulowanego przetargu został zakwalifikowany rosyjski Kamow Ka-226T... / Zdjęcie: Russian Helicopters

O wstrzymaniu przetargu na 197 lekkich śmigłowców obserwacyjnych (RSH, reconnaissance and surveillance helicopter) dla wojsk lądowych (133) i lotniczych (64), wartych potencjalnie 1,5 mld USD, zdecydowano 13 lutego. Co ciekawe, zaledwie tydzień wcześniej minister A.K. Antony mówił, że właśnie ten przetarg zostanie szybko zakończony. Oficjalnie nie wiadomo, co jest przyczyną zmiany decyzji. Nieoficjalnie media podają o konieczności zmiany warunków technicznych. Nowy przetarg może zostać ogłoszony w ciągu 5 lat.

...i francuski Eurocopter AS550C3 Fennec / Zdjęcie: Indian Army

W ostatniej fazie przetargu na RSH zostało dwóch konkurentów: francuski Eurocopter AS550C3 Fennec i rosyjski Kamow Ka-226T Sergei. Ich badania porównawcze zakończyły się w grudniu 2010. Według założeń przetargu, 60 śmigłowców wybranego typu miało zostać dostarczonych przez producenta, a pozostałych 137 powinno być wyprodukowanych w Indiach przez HAL. Pierwotne plany, z połowy 2008 (Rusza indyjski przetarg śmigłowcowy, 2008-07-28), zakładały zamówienie 384 lekkich śmigłowców dla wojsk lądowych i lotniczych. 187 z nich miało zostać wyprodukowanych przez HAL na podstawie własnego projektu. Poprzedni przetarg – wygrany przez Eurocoptera – został anulowany z powodu podejrzeń o korupcję.

RSH mają zastąpić 230 szybko starzejących się śmigłowców Chetak (Aerospatiale SA316 Alouette III) i Cheetah (SA315B Lama).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.