Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Armata dla Kormorana 2

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 19 lutego 2013

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zleciło konsorcjum na czele z Wojskową Akademią Techniczną opracowanie i wdrożenie morskiego zestawu przeciwlotniczego z armatą KDA kalibru 35 mm, który wejdzie do uzbrojenia niszczycieli min typu Kormoran 2.

Jedna z wizji przyszłego Kormorana 2. Zwraca uwagę zamontowanie na dziobie zestawu przeciwlotniczego rodziny Wróbel z armatami kalibru 23 mm. Nowe rozwiązanie zostanie oparte o armatę większego kalibru / Rysunek: MON

Projekt armaty 35 mm dla niszczycieli min typu Kormoran 2 powstaje na zlecenie MON, w ramach planu modernizacji Marynarki Wojennej. Resort skierował sprawę do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które rozpisało odpowiedni program, przyjmując ostatecznie propozycję konsorcjum złożonego z WAT, Zakładów Mechanicznych Tarnów, Bumar Elektronika i Akademii Marynarki Wojennej.

Zlecenie przewiduje 3-letni okres wykonania prac, które mają na celu opracowanie prototypu, wykonanie pełnego cyklu testów i przygotowanie do produkcji seryjnej. Będzie się ona odbywać w ZM Tarnów, który w przeszłości produkował zestawy morskie Wróbel i Wróbel 2, oparte o armaty kalibru 23 mm.

Termin zakończenia prac wdrożeniowych przewidziano przed oddaniem do służby pierwszego z trzech niszczycieli min typu kormoran 2 (Kormoran 2 dla Remontowej?, 2013-01-31). Producent armat KDA, Huta Stalowa Wola ma występować w programie wyłącznie jako poddostawca głównego uzbrojenia. Zestaw będzie także obejmował dedykowaną do zastosowań morskich platformę oraz Zintegrowaną Głowicę Śledzącą ZGS-158 wykonaną w wersji morskiej wraz ze stanowiskiem kierowania ogniem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra