Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BNS Apa wyruszył w kierunku Brazylii

Marynarka wojenna, 12 marca 2013

Drugi patrolowiec typu Amazonas (ex- Port of Spain), BNS Apa (P121), opuścił Wielką Brytanię i udał się w kierunku Brazylii. Okręt dotrze do Rio de Janeiro w maju.BNS Apa (P121) tuż przed opuszczeniem portu Royal Navy w Portsmouth. W tle 3. z patrolowców typu Amazonas, Araguari (P122), który ma zostać przekazany Brazylijczykom w czerwcu br. / Zdjęcie: Defesanet

BNS Apa to 2. z trzech okrętów patrolowych typu Amazonas, zakupionych przez marynarkę wojenną Brazylii (Patrolowce dla Brazylii, 2012-01-03). Pierwotnie, produkowane przez BAE Systems jednostki miały trafić do Trynidadu i Tobago. Państwo to zrezygnowało jednak z ich nabycia.

Uroczystość przekazania Apa Brazylijczykom odbyła się jeszcze pod koniec 2012 (Drugi patrolowiec dla Brazylii, 2012-12-04). Od tego czasu okręt poddawany był próbom zdawczo-odbiorczym. Jednocześnie trwało też szkolenie FOST (Flag Officer Sea Training) jego załogi.

Jednostka opuściła doki portu Royal Navy w Portsmouth wczoraj i udała się w kilkumiesięczną podróż w kierunku Brazylii. W jej trakcie patrolowiec odbędzie kilka kurtuazyjnych wizyt w wybranych państwach Europy i Afryki. Do Rio de Janeiro ma dotrzeć w maju. Dołączy wówczas do BNS Amazonas (P120), który dotarł do Ameryki Południowej jesienią 2012 (Amazonas w Brazylii, 2012-10-10.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.