Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IRIS-T SLS dla Szwecji

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 marca 2013

Agencja zamówień wojskowych (FMV) i Diehl Defence podpisały kontrakt na dostawę zestawów IRIS-T SLS. Dostawy wyposażenia dla szwedzkich sił zbrojnych rozpoczną się w 2016.Elementy zestawu IRIS-T SLS – stacja kierowania i wyrzutnia pocisków / Zdjęcie: Diehl Defence

Sztokholm jest pierwszym eksportowym nabywcą przeciwlotniczych zestawów rakietowych tego typu, obejmujących wyrzutnie pocisków ziemia-powietrze IRIS-T SLS i stację kierowania ogniem. Ich przeznaczeniem jest zwalczanie różnorodnych celów powietrznych, w tym pocisków powietrze-ziemia, śmigłowców i samolotów.

Zestaw bliskiego zasięgu IRIS-T SLS umożliwia śledzenie przestrzeni powietrznej w trybie automatycznym przez 24 h na dobę. Jego dopełnieniem jest zestaw średniego zasięgu IRIS-T SLM, będący eksportową wersją IRIS-T SL, opracowanego dla potrzeb Niemiec. Pierwsze próby tego zestawu przeprowadzono w 2009 (Udana próba IRIS-T SL, 2009-10-31).

Szwedzkie zestawy będą wyposażone w system kierowania i dowodzenia, obejmujący m.in. radiolokator Giraffe, dostarczony przez rodzimy koncern Saab. Wartość porozumienia nie została ujawniona.

Dostawy IRIS-T SLS dla sił zbrojnych Szwecji rozpoczną się w 2016. Klasyczne pociski powietrze-powietrze IRIS-T stanowią uzbrojenie samolotów wielozadaniowych Gripen wojsk lotniczych tego kraju (Bezzałogowy Gripen?, 2012-08-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.