Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Mostek dla HMS Queen Elizabeth

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 15 marca 2013

Wczoraj odbyła się uroczystość montowania mostka nawigacyjnego na pierwszym z brytyjskich lotniskowców typu Queen Elizabeth, przyszłym HMS Queen Elizabeth.Przednia nadbudówka HMS Queen Elizabeth, na zdjęciu w czasie transportu do Rosyth, mieści mostek dla kapitana i oficerów nawigacyjnych. Załoga tylnej nadbudówki będzie nadzorowała operacje lotnicze / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Ceremonia miała miejsce na terenie stoczni Rosyth w Fife. W wydarzeniu wziął udział minister obrony Wielkiej Brytanii, Philip Hammond. Zamontowanie przedniej nadbudówki stanowi jeden z kluczowych elementów programu budowy okrętu, świadczący jednocześnie o jego bliskiej finalizacji (Kontrakt na brytyjskie lotniskowce, 2008-07-03).

Prace przy HMS Queen Elizabeth są realizowane zgodnie z ustalonym terminarzem (Budowa Queen Elizabeth rozpoczęła się, 2009-07-09). Obecnie zmontowano już 65-70% konstrukcji. Całość ma być gotowa do końca br. Z kolei w 2014 lotniskowiec ma opuścić doki stoczni w Rosyth, a w 2017 rozpocząć próby morskie.

Planowo realizowane są też prace konstrukcyjne przy 2. z lotniskowców tego typu, przyszłym HMS Prince of Wales (Stępka pod Pince of Wales, 2011-05-27). Montaż poszczególnych sekcji kadłuba ma rozpocząć się zaraz po opuszczeniu Rosyth przez HMS Queen Elizabeth.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.