Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mostek dla HMS Queen Elizabeth

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 15 marca 2013

Wczoraj odbyła się uroczystość montowania mostka nawigacyjnego na pierwszym z brytyjskich lotniskowców typu Queen Elizabeth, przyszłym HMS Queen Elizabeth.Przednia nadbudówka HMS Queen Elizabeth, na zdjęciu w czasie transportu do Rosyth, mieści mostek dla kapitana i oficerów nawigacyjnych. Załoga tylnej nadbudówki będzie nadzorowała operacje lotnicze / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Ceremonia miała miejsce na terenie stoczni Rosyth w Fife. W wydarzeniu wziął udział minister obrony Wielkiej Brytanii, Philip Hammond. Zamontowanie przedniej nadbudówki stanowi jeden z kluczowych elementów programu budowy okrętu, świadczący jednocześnie o jego bliskiej finalizacji (Kontrakt na brytyjskie lotniskowce, 2008-07-03).

Prace przy HMS Queen Elizabeth są realizowane zgodnie z ustalonym terminarzem (Budowa Queen Elizabeth rozpoczęła się, 2009-07-09). Obecnie zmontowano już 65-70% konstrukcji. Całość ma być gotowa do końca br. Z kolei w 2014 lotniskowiec ma opuścić doki stoczni w Rosyth, a w 2017 rozpocząć próby morskie.

Planowo realizowane są też prace konstrukcyjne przy 2. z lotniskowców tego typu, przyszłym HMS Prince of Wales (Stępka pod Pince of Wales, 2011-05-27). Montaż poszczególnych sekcji kadłuba ma rozpocząć się zaraz po opuszczeniu Rosyth przez HMS Queen Elizabeth.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.