Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt Elbitu w Azji

Wojska lądowe, 19 marca 2013

Izraelski Elbit Systems otrzymał zlecenie na dostawę lądowych systemów walki elektronicznej (EW) od niewymienionego z nazwy państwa azjatyckiego.Jednym z oferowanych przez Elisrę systemów EW jest EJAB (Electronic Jammer Against Bombs), służący do blokowania sygnałów radiowych, detonujących improwizowane ładunki wybuchowe (IED)  / Zdjęcie: Elisra

Bezpośrednim zleceniobiorcą jest należąca do Elbitu, Elisra Ltd, która specjalizuje się m.in. w szerokiej gamie zestawów walki elektronicznej, opracowywanych z myślą o wszystkich komponentach armijnych. W przypadku wojsk lądowych, główna oferta dotyczy m.in. urządzeń zakłócających sygnał radiowy lub telefoniczny, detekcji wystrzelonych i nadlatujących pocisków rakietowych oraz informowania o opromieniowaniu pojazdu wiązką radiolokacyjną lub laserową.

Izraelski producent nie podał, które z państw regionu azjatyckiego zdecydowało się na złożenie oferty kupna. Jest to dla Elbitu charakterystyczna praktyka, powtarzana w przeszłości wielokrotnie. Przykładem jest niedawna sprzedaż do nieujawnionego państwa Ameryki Południowej bsl Hermes 900 i 450 (Elbit rozpoczął dostawy Hermesów 900, 2013-02-27, Kolejny zakup Hermesów, 2012-08-06).

Izraelczycy nie podali również, o który konkretnie system bądź systemy EW chodzi. Wartość planowanego porozumienia ma jednak sięgać ok. 115 mln USD. Dostawy zestawów mają z kolei zostać zrealizowane do 2015


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.