Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy Ił-476 już w 2014

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 20 marca 2013

Kompleks lotniczy im. Iljuszyna przewiduje rozpoczęcie dostaw transportowców Ił-476 już w 2014. W przyszłym roku wojska lotnicze Rosji mają odebrać 3 pierwsze samoloty.Prototyp Ił-476 na płycie lotniska w Żukowskim / Zdjęcie: OAO im. Iljuszyna

Prototyp najnowszego rosyjskiego ciężkiego samolotu transportowego Iljuszyn Ił-476 (oznaczanego też jako Ił-76MD-90A) wznowił próby w locie w poniedziałek. Realizowane są one w instytucie lotniczym im. M. M. Gromowa w Żukowskim pod Moskwą. Próby miały rozpocząć się w ubiegłym tygodniu, ale intensywne opady śniegu wymusiły przesunięcie terminu.

Lot trwał 1 h 55 min, na wysokości 2000 – 10 000 m. Dowódcą załogi był zasłużony lotnik-oblatywacz FR, Nikołaj Kuimow. W trakcie lotu sprawdzono działanie zespołu napędowego, złożonego z silników PS-90A-76, a także instalacji pokładowych i awioniki glass cockpit.

Samolot oblatano jesienią br. (Ił-476 w powietrzu, 2012-10-03). Obecnie w planach jest wykonanie 22 lotów próbnych, w trakcie których zostaną zebrane dane niezbędne do uzyskania Certyfikatu Typu.

Jak powiedział w wywiadzie dla rozgłośni Echo Moskwy dyrektor generalny kompleksu im. Iljuszyna Wiktor Liwanow, w przyszłym roku wojska lotnicze Rosji odbiorą trzy Ił-476.

W październiku ub.r. Moskwa zawarła z producentem kontrakt na dostawę 39 samolotów tego typu, który kilka tygodni temu powiększono do 48 (Więcej transportowców Ił-476 dla WWS, 2013-02-07). Nowe transportowce mają być dostarczone wojsku do 2020.

Oprócz tego, także w lutym br.  sfinalizowano porozumienie w sprawie zakupu 31 liczby tankowców Ił-78, skonstruowanych na bazie Ił-476 (MO FR zamawia latające tankowce, 2013-02-20).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra