Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Marek Czerwiński

Niemiecki Blaser Jagdwaffen GmbH nie ma imponującej tradycji, została bowiem założona stosunkowo niedawno, w 1977. Siedzibą firmy jest miejscowość Isny im Allgau, leżąca w Alpach, w Badenii-Wirtembergii, tuż przy granicy Bawarii z Austrią. W 1986 Horsta Blasera przejął mistrz rusznikarski, Gerhard Blenk. Zakład bardzo szybko uzyskał dobrą reputację, specjalizując się głównie w produkcji łamanej broni myśliwskiej.

Sztandarowy produkt Blasera - repetier R 93 / Zdjęcie: Blaser

W 1993 Blaser wprowadził własny montaż optyki, określany często mianem siodłowego. Dwa wyfrezowania w lufie służą do osadzenia jednoczęściowej podstawy montażowej, zdejmowanej bardzo szybko, wraz z celownikiem optycznym. Montaż jest w pełni powtarzalny, innymi słowy nawet częste zakładanie i zdejmowanie optyki nie powoduje konieczności powtórnego przystrzelania. Nadaje się do lunet z szyną i bez niej.

Blaser szeroko propaguje w swojej broni kulowej systemy gaszenia odrzutu: hamulec w formie czterech nacięć w wylotowej części lufy (Mag-na-Port) i amortyzator Kickstop, oparty na wykorzystaniu cylindra z granulatem wolframowym, umieszczonym w kolbie. Ten ostatni według producenta zmniejsza odrzut broni o około 20%, jednak jest to także zasługą zwiększenia jej masy własnej o 0,6 kg. (ciąg dalszy w numerze)

Broń i Amunicja - 06/2008
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.