Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Jakub Link-Lenczowski

Gamo znana jest z produkcji ładnych i stosunkowo niedrogich wiatrówek. Jest to hiszpańska firma, której początki sięgają huty ołowiu założonej pod koniec XIX-wieku. Stąd też pierwsze związki z bronią pneumatyczną - w latach 1950. w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynkach europejskich zaczęto wytwarzać w zakładzie wysokiej jakości śruciny. Pierwsze wiatrówki sygnowane nazwą Gamo pojawiły się w Hiszpanii w 1961, w dwa lata po reorganizacji firmy. Niemal od razu zdobyły na Półwyspie Iberyjskim sporą popularność, bowiem od początku producentowi przyświecała zasada, aby tworzyć dobry jakościowo sprzęt za bardzo przystępną cenę, co miało prowadzić do popularyzowania tej formy sportu i rozrywki.

Testowane wiatrówki (od lewej): Delta Fox, DeltaMax, Gamo 610, Gamo 440, CF30 i CFX. Leżą pistolety Gamo Compact (z drewnianymi okładkami) i PR-45 /Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Dzięki uprzejmości warszawskiej firmy Kaliber otrzymaliśmy do testowania pełen przekrój hiszpańskiego sprzętu i mogliśmy się zapoznać z całą gamą broni, od wiatrówek przeznaczonych dla najmłodszych strzelców (seria Delta) przez, całkiem zasłużenie chwalone, średniej klasy karabinki serii 440/660. Miłym akcentem było dołączenie do zestawu testowego dwóch kompaktowych pistoletów PCA. Gamo dba o swoje dobre imię, co ma swoje odzwierciedlenie w staranności wykonania i jakości zastosowanych materiałów, choć oczywiście, wszystkie testowane wiatrówki to sprzęt rekreacyjny, nie zaś przeznaczony do sportu wyczynowego. Nie należy się po nich spodziewać milimetrowych skupień, jest to sprzęt do zabawy i tak też należy go traktować.

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 04/2007
Drukuj Góra