Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Autor: Jakub Link-Lenczowski

Gamo znana jest z produkcji ładnych i stosunkowo niedrogich wiatrówek. Jest to hiszpańska firma, której początki sięgają huty ołowiu założonej pod koniec XIX-wieku. Stąd też pierwsze związki z bronią pneumatyczną - w latach 1950. w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynkach europejskich zaczęto wytwarzać w zakładzie wysokiej jakości śruciny. Pierwsze wiatrówki sygnowane nazwą Gamo pojawiły się w Hiszpanii w 1961, w dwa lata po reorganizacji firmy. Niemal od razu zdobyły na Półwyspie Iberyjskim sporą popularność, bowiem od początku producentowi przyświecała zasada, aby tworzyć dobry jakościowo sprzęt za bardzo przystępną cenę, co miało prowadzić do popularyzowania tej formy sportu i rozrywki.

Testowane wiatrówki (od lewej): Delta Fox, DeltaMax, Gamo 610, Gamo 440, CF30 i CFX. Leżą pistolety Gamo Compact (z drewnianymi okładkami) i PR-45 /Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Dzięki uprzejmości warszawskiej firmy Kaliber otrzymaliśmy do testowania pełen przekrój hiszpańskiego sprzętu i mogliśmy się zapoznać z całą gamą broni, od wiatrówek przeznaczonych dla najmłodszych strzelców (seria Delta) przez, całkiem zasłużenie chwalone, średniej klasy karabinki serii 440/660. Miłym akcentem było dołączenie do zestawu testowego dwóch kompaktowych pistoletów PCA. Gamo dba o swoje dobre imię, co ma swoje odzwierciedlenie w staranności wykonania i jakości zastosowanych materiałów, choć oczywiście, wszystkie testowane wiatrówki to sprzęt rekreacyjny, nie zaś przeznaczony do sportu wyczynowego. Nie należy się po nich spodziewać milimetrowych skupień, jest to sprzęt do zabawy i tak też należy go traktować.

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 04/2007
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.