Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Zibi

Każdy, kto spełnił szereg warunków, aby stać się pełnoprawnym członkiem federacji, chciałby, wyposażony w swoją nowo kupioną zabawkę (pistolet lub rewolwer), wystartować w prawdziwych zawodach IPSC. A jak to na pierwszych zawodach bywa, jest troszeczkę zdenerwowany i zdezorientowany. Aby zmniejszyć stres związany z debiutem na takiej imprezie, a jednocześnie przybliżyć charakter zawodów, postaram się opisać ich bardziej istotne elementy.

Pojedynek strzelecki  Dariusz Szamański kontra Włodzimierz Cichacz (Żory 2004). Shoot Off to  dodatkowa, bardzo widowiskowa konkurencja, która zawsze gromadzi sporo  widzów /Zdjęcie: Zibi

Podstawową sprawą jest rejestracja zawodnika. W pierwszej kolejności strzelec zgłasza się do biura zawodów. Tam, po wpisaniu na listę startujących, otrzymuje metryczki, kartę kontrolną oraz wykaz parkurów (wraz z ich szkicami i procedurami strzelań). Następnie zostaje przydzielony do odpowiedniego zespołu (squad), z którym, zgodnie z harmonogramem, w odpowiednim czasie zgłasza się na dany stage. Taka procedura jest konieczna dla zapewnienia odpowiedniego przebiegu zawodów. Już od poziomu II frekwencja dopisuje i nie jest możliwe, aby na sześciu czy dziesięciu przygotowanych torach wszyscy strzelali na jednym. Powodowałoby to długie przestoje, a zawody nie miałyby końca.

Coraz częściej do rejestracji wykorzystuje się Internet. Ułatwia to pracę odpowiedzialnym za przygotowanie imprezy, a jednocześnie startujący ma pewność, że weźmie w niej udział bez zbędnych formalności i problemów. Z przyczyn czysto technicznych organizator może obsłużyć jedynie określoną liczbę zawodników, a zatem nie powinno się zwlekać z rejestracją. Wcześniejsze zgłoszenie ułatwia organizację zawodów, zaś samemu zainteresowanemu pozwala na przygotowanie się do rywalizacji strzeleckiej. Dodatkowym plusem jest fakt, że informacje związane ze stroną techniczną (dyslokacja strzelnicy, opłata startowa, liczba torów, minimalna liczba strzałów) uzupełnione są, w przypadku imprez wielodniowych, o kwestie socjalne związane z zakwaterowaniem czy wyżywieniem.

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 02/2006
Drukuj Góra